Egyház által felhasználható EU források
2005. április 13. szerda 15:50

A szociális szféra támogatásra 2006-ig felhasználható uniós keretösszegből az egyházi intézmények is pályázhatnak, igen kedvező feltételekkel: az önrész 0-15 százalék között mozog.
Az egyházi intézmények a nemsokára kiírásra kerülő HEFOP forrásokból meríthetnek, elsősorban szociális és foglalkoztatási területen. Jelentős továbbá a már meghirdetett határon átnyúló ú.n. Interreg pályázati lehetőség. Ez a támogatási forma a határon átívelő, szomszédos országok valamelyikével együttesen megvalósított turisztikai, kulturális és egyéb projekteket támogatja. A szintén igen kedvező 5 százalék önrésszel elnyerhető támogatás a szlovák-ukrán-román-szerb határmenti területek, megyék számára elérhető. Az Unió általi támogatás prioritását jelzi az elnyerhető forrás mértéke, amely pl. a magyar – szlovák határszakaszt tekintve 2 milliárd euró. Az Interreg pályázatok beadási határideje május 10., illetve június 10.

Bővebb információ -  tel: (20) 217 6149;  http://www.hefop.hu; www.interreg.hu

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)