A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia nyilatkozata az EU-csatlakozás alkalmából
2004. április 30. péntek 12:49

Mi katolikus püspökök meggyőződéssel valljuk, hogy Krisztus Európa reménye. Benne bízva nézünk történelmünk új szakasza elé és kérjük a gondviselő Isten segítségét, hogy az Európai Unió kibővítése a népek közötti kiengesztelődést, a megbékélést, az alkotó együttműködést, a testvéri szolidaritást és a keresztény szeretet erősödését segítse.

Székesfehérvár, 2004. április 29
"Magyarok Nagyasszonyával az Európai Unióba" mottóval közös imádságra hívta Székesfehérvárra Spányi Antal megyéspüspök április 29-én a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia tagjait, Juliusz Janusz apostoli nunciust, valamint egyházmegyéje papjait és a katolikus hívőket. Erdő Péter bíboros, prímás vezetésével koncelebrációs szentmisét mutattak be a székesegyházban, majd körmenetben Szent István király egykori sírjához vonultak, ahol az esztergomi érsek Magyarok Nagyasszonya oltalmába ajánlotta az Európai Unióhoz csatlakozó országunkat. Ezt követően Veres András püspök olvasta fel a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia itt olvasható nyilatkozatát.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)