Kitüntetések átadása az MKPK székházában
2005. június 7. kedd 15:50

Seregély István érsek, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke június 8-án Pro Ecclesia Hungariae, Pro Cultura Christiana és Pro Caritate Christiana díjakat ad át.

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia által alapított díjak

Pro Ecclesia Hungariae díj a katolikus egyházért végzett elkötelezett munkáért. A püspöki konferencia a díjat 1992-ben alapította.

A Pro Caritate Christiana díj olyan személyek elismerése, akik a szeretetszolgálat ügyét kiemelkedően, elkötelezett keresztény életük példájának felmutatásával képviselik és szolgálják.

Az Apor Vilmos-díj I-II. a karitatív, szociális és egészségügyi területen dolgozó egyházi munkatársak, világiak, papok és szerzetesek munkájának elismerésére.

A Pro Cultura Christiana díj olyan személyek elismerésére, akik a művészet és a kultúra ügyét kimagasló tevékenységükkel, elkötelezett keresztény életük példájának felmutatásával is képviselik és szolgálják.

A Prohászka Ottokár-díj I-II. az egyházi közgyűjtemények, könyvtárak, levéltárak, továbbá az egyházművészet és kultúra más területein dolgozók munkájának elismerésére.

A Pro Educatione Christiana díj olyan személyek elismerésére, akik az egyházi iskolaügyet kiemelkedően képviselik és szolgálják.

A Szent Gellért-díj I-II. az oktatási intézményekben működő munkatársak tevékenységének elismerésére.

Szent Erzsébet rózsája díj az irgalmasság és a szolgáló szeretet erényeinek elismerésére. A díjat 1999 decemberében alapították.

A Pro Eccleisa Hungariae, a Pro Caritate, a Pro Cultura, a Pro Educatione Christiana és a Szent Erzsébet rózsája díjat a konferencia elnöke évente egy alkalommal adja át.

A Pro Cultura és a Pro Caritate Christiana díjakat 2004-ben alapította a püspöki konferencia.

A Pro Caritate, a Pro Cultura és a Pro Educatione Christiana díjakban évente 5-5 fő részesülhet.