Tájékoztató a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia nyári üléséről
2005. június 9. csütörtök 15:30

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia június 7-9. között megtartotta rendes nyári ülését. Az ülésről június 9-én délután Veres András püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia titkára tájékoztatta a sajtó képviselőit. A püspökök előadást hallgattak meg Dr. Nagy Imrétől és Dr. Székely Jánostól az Eucharisztia Éve kapcsán. Országszerte különleges figyelemmel szerveznek imádságos programokat ez év alkalmából. A pápa szándéka szerint azt várja az Egyház, hogy a hívőkben elmélyüljön az eucharisztikus lelkület, és egyben ezen ünnepségek az egész társadalomra hatással legyenek.

Az eucharisztikus év eseményei lehetőséget teremtenek a szeretetben és a kiengesztelődésben való megújulásra. Az eucharisztikus év magyarországi eseményeinek csúcspontja a szeptember 17-én a budapesti Szent István-bazilikában megrendezésre kerülő Nemzeti Eucharisztikus Kongresszus. Az előkészületek egyházmegyei és országos szinten jó ütemben haladnak.

Az októberben Rómában megrendezésre kerülő XI. rendes püspöki szinódus küldöttjének választotta a konferencia Erdő Péter bíboros urat.

Ez év október 8-án emlékezünk meg a római Szent Péter-bazilika altemplomában található Magyarok Nagyasszonya kápolna felszentelésének 25. évfordulójáról. Ez alkalomból az MKPK tagjai az Örök Városba utaznak, és ezen zarándoklatra hívják a katolikus hívőket is.

A püspöki konferencia Történeti Bizottsága megbízást kapott egy történeti intézet felállításának előkészítésére, amelynek feladata lesz a magyarországi levéltárak kutatása, különös tekintettel a kommunista diktatúra idején történt egyházüldözés időszakára.

A testület meghallgatta Dr. Miklósházy Attila püspök beszámolóját az emigrációban élő magyarok lelkipásztori gondozásának helyzetéről.

A püspöki konferencia elfogadta a hitoktatás szabályzatának megújított változatát.

A püspökök örömmel hallgatták meg a tájékoztatást a pünkösdkor elindult internetes katolikus napilap (Magyar Kurír) eddigi működéséről. A visszajelzések pozitívak, sokan és szívesen látogatják e honlapot.

Budapest, 2005. június 9.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)