Információk az október 8-i római zarándoklaton résztvevők számára
2005. szeptember 30. péntek 14:43

A római Szent Péter-bazilika altemplomában lévő Magyarok Nagyasszonya Kápolna felszentelésének 25. évfordulója alkalmából tartandó ünnepi szentmise október 8-án 10 órakor a bazilika Katedra-oltáránál lesz. A koncelebrált szentmisét Erdő Péter bíboros, prímás, érsek, a MKPK elnöke vezeti.

Információk az október 8-i zarándoklaton résztvevők számára

A Katedra-oltár a Szent Péter templom szentélyében található, a bronz-baldachin oltár mögött. A szentmisére ajánlatos legkésőbb fél 10-ig megérkezni. A Szent Péter-bazilikába a kolonádok jobb oldalán lehet bejutni a biztonsági ellenőrzést követően, ezért a bejutásra időt kell számítani, főleg azért mert szombaton mindig nagyobb a tömeg.

A Szentatyával a találkozó október 9-én, vasárnap 12 órakor az Úrangyala imádság alkalmával lesz a Szent Péter téren. A magyar zarándokok az obeliszknél találkoznak, ahol ott lesznek a püspöki kar tagjai is. Nagyszámú zarándokseregre lehet számítani, mert azon a napon boldoggá avatási szertartás is van. Ezért különösen is fontos, hogy a magyarok egy csoportot alkossanak.

A zarándokoktól kérjük, hogy lehetőség szerint vigyenek zászlókat, de a térre zászlórudat nem lehet bevinni.