A világmisszió napja
Országos missziós gyűjtés október 30-án
2005. október 26. szerda 10:30

A missziókért és a hithirdetőkért imádkoznak a világmisszió napján, október 30-án vasárnap az ország valamennyi katolikus templomában, és a perselypénzt a missziók javára fordítják. A 2004. évi országos gyűjtés eredménye 43 millió forint volt, 3 millióval több, mint a 2003. évi gyűjtés összege.

„Menjetek, tegyetek tanítványommá minden népet!” – mondta Jézus tanítványainak. Ezt a felhívást követik a világ számos országában tevékenykedő misszionáriusok, akiknek célja Krisztus Örömhírének továbbadása az egész földkerekségen.

Hazánk és általában Európa nem tartozik a hagyományos missziós területek közé, de az utóbbi években egy érdekes folyamatnak vagyunk részesei. Míg a 20. század első felében számos európai, köztük magyar misszionárius teljesített szolgálatot távoli országokban, manapság egyre több harmadik világból származó (indiai, indonéz, fülöp-szigeteki és latin-amerikai, afrikai) pap és szerzetes érkezik a kereszténységében meggyengült, hivatásgondokkal küszködő európai országokba, így hazánkba is a hitélet erősítése céljából.

A magyar egyház világmissziós tevékenysége a rendszerváltozás óta fokozatosan erősödik. Épp a napokban kezdi meg missziós küldetését Amazóniában egy magyar verbita szerzetes, Puskás Tamás testvér. A missziós vasárnapi országos gyűjtés eredménye évről évre emelkedik. Ez is jelzi, hogy a hívekben él az Egyház missziós küldetése iránti felelősség. Az összeget a Magyar Katolikus Egyház az illetékes vatikáni hivatal útmutatása szerint a hithirdetők munkájának támogatására fordítja.

A vatikáni Népek Evangelizációja Kongregáció (Propaganda Fide) adatai szerint a missziós országokban 85.000 világi és szerzetes pap, 28.000 szerzetestestvér, 450.000 szerzetesnő valamint 1.650.000 civil hitoktatót tevékenykedik.

A világmissziónak minden évben számos vértanúja van. A katolikus missziók védőszentjei: Lisieux-i Szent Teréz és Xavéri Szent Ferenc.

Fotó: Új Ember

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)