Magyar Katolikus Lexikon
2006. február 14. kedd 15:10

Megjelent a Magyar Katolikus Lexikon kísérleti internetes változata. A készítők abban a reményben bocsátják közre, hogy a széles internet közösség hasznára lesz, gyarapítja a tudását és a hitét.

A lexikon nyomtatott változatának főszerkesztője Dr. Diós István.  Az internetes változat létrehozásában a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai Karának diákjai, Csordás Gábor és Pakó Géza vettek részt, Pásztor Miklós irányításával.

2005 tavaszán jelent meg nyomtatásban  10. kötet (A-Pneu), az internetes változat pedig jelenleg a hosszú ő betűig olvasható. Még további 4 kötet megjelenése várható.

A lexikon a http://lexikon.katolikus.hu/ cím alatt érhető el.

Az anyag feldolgozása még nem teljes, és távolról sem tökéletes. A készítők minden jobbító szándékú észrevételt köszönettel vesznek a katolikus-lexikon@communio.hu címen. Az anyagok hitbuzgalmi és lelkipásztori célra szabadon felhasználhatók, azonban kereskedelmi céllal nem.

A lexikon fontosabb témakörei:

- személyek (pápák, királyok, püspökök, írók, személyiségek),
- események (magyar egyházi és világi történelem, egyetemes egyháztörténelem),
- helyek (országok, püspökségek, magyar egyházmegyék, plébániák, búcsújáró helyek, szerzetesházak),
- intézmények (szerzetesrendek, egyesületek),
- fogalmak (filozófia, szentírástudomány, dogmatika, egyházjog, liturgia, művészetek, természettudomány)

"Arra törekszünk, hogy már a középiskolások számára is érthető és használható adatbázist tegyünk közzé. Használata nem követel vallásos hitet, csak a tényeket és objektív igazságokat elfogadó, becsületes gondolkodást" - olvasható a lexikon internetes oldalán.