Hazai katolikus és protestáns püspökök megbeszélése
2006. március 3. péntek 11:18

Rövid időn belül harmadszor, március 2-án találkoztak egymással a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Állandó Tanácsának tagjai, valamint a Magyarországi Református Egyház és a Magyarországi Evangélikus Egyház püspökei. A találkozón először vett részt Dr. Fabiny Tamás, az Északi Evangélikus Egyházkerület újonnan megválasztott püspöke.

A találkozón – az eddigi összejövetelekhez hasonlóan – a jelenlévők értékelték az egyházak együttműködésének eddigi tapasztalatait, az egyház és az állam kapcsolatának időszerű kérdéseit és áttekintették a közel- és távolabbi jövő közös feladatait.

Az egyházak vezetői aggodalmaikat fogalmazták meg a magyar médiában is egyre inkább elburjánzó, vallási felekezeteket sértő megnyilvánulások miatt.

A találkozón az egyházi vezetők egyeztettek a 2007-ben Nagyszebenben megrendezésre kerülő Európai Ökumenikus Nagygyűlésre való közös készülés, illetve közös részvétel témájában.

archív fotó: www.lutheran.hu

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)