Megemlékezések II. János Pál pápa halálának évfordulóján országszerte
2006. április 2. vasárnap 08:52

Máriapócson április 2-án, vasárnap délelőtt  10 órakor megemlékező szent liturgiát mutatnak be a kegytemplomban. Este 9 órától  a budavári Mátyás-templomban  – a római megemlékezéssel egy időben – imaórát tartanak. Hétfőn este 6 órától az MKPK tagjai és Juliusz Janusz apostoli nuncius ünnepélyes megemlékező szentmisét mutatnak be a budapesti Szent István-bazilikában.

Zalaegerszegen vasárnap 10.45-től megemlékezés lesz a zalaegerszegi ferences templomban II. János Pál pápa halálának első évfordulóján. A közös imádságra mindazokat várják, akik a nagy pápa, a béke és a kiengesztelődés nagy apostolának tisztelői.

***

A budai Mátyás-templomban vasárnap 21 órától – a római megemlékezéssel egy időben – imaórát tartanak.
A tavalyi virrasztásokhoz hasonlóan, amikor II. János Pál pápa halála estéjén, az azt megelőző napokon, valamint temetése előestéjén, és napján, idén is imaórát szerveznek a Mátyás-templomban. A római Szent Péter téren tartott megemlékezéssel egy időben, április 2-án 21 órától közös rózsafüzér imádságra várnak mindenkit, „hogy újra átéljük azt az élő imádságos légkört, amely II. János Pál pápa útját kísérte az Úrral való végső találkozásig" – ahogyan Camillo Ruini bíboros, a pápa római helynöke fogalmazott imádságra hívó levelében.

***

A minorita rend felhívásban kérte, hogy vasárnap este 21.37-kor egy ablakba helyezett gyertya meggyújtásával is emlékezzünk az elhunyt pápára.

***

A budapesti Szent István-bazilikában a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia tagjai és Juliusz Janusz apostoli nuncius ünnepélyes megemlékező szentmisét mutatnak be április 3-án, hétfőn 18 órakor az egy évvel ezelőtt elhunyt II. János Pál pápa tiszteletére.

A szentmise főcelebránsa Erdő Péter bíboros, az MKPK elnöke, szentbeszédet mond Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek.

A szentmise után Juliusz Janusz apostoli nuncius emlékezik meg az elhunyt pápáról.

A szentmisét közvetíti a Magyar Katolikus Rádió.

Szentháromság Egyisten,
hálát adunk neked,
amiért az Egyházat megajándékoztad II. János Pál pápával,
és benne felragyogtattad atyai gyöngédségedet,
Krisztus keresztjének dicsőségét
és a Szeretet Lelkének ragyogását.

Ő teljesen a te végtelen irgalmadra
és Mária anyai közbenjárására hagyatkozva
Jézusnak, a Jó Pásztornak élő képét mutatta nekünk,
és a mindennapi keresztény élet magas mércéjéül
az életszentséget állította elénk,
amely által a veled való örök közösségre juthatunk.

Az ő közbenjárására add meg nekünk akaratod szerint
a kegyelmeket, amelyekért esdeklünk,
abban a reményben, hogy őt hamarosan szentjeid között tisztelhetjük.

Ámen