Új templom épül Szegeden
2006. június 14. szerda 11:04

Gyulay Endre szeged-csanádi püspök döntése nyomán templom és közösségi ház épül Újszegeden a Főfasor 101. sz. telken, a korábbi kápolna helyén. Az építkezés jól halad, a tervek szerint szeptemberre elkészül és októberben fel is szentelhetik az épületegyüttest.

A templom befogadja Újszeged húszezer polgára közül mindazokat, akik itt szeretnék gyakorolni vallásukat, megkereszteltetni gyermekeiket, unokáikat, örök hűséget fogadni szentségi házasság keretében, és békében az örök életbe jutni megfelelő útravalóval. A közösségi ház a művészetek, a tudomány, a sport, a társadalmi problémák minden területén szeretne alkotó módon dolgozni.

„A csecsemőtől az idősebb korosztályig mindenkinek lesz helye közöttünk, de különös figyelemmel fordulunk az ifjúság és a családok felé – mondta Kiss Imre újszegedi plébános, általános helynök. – Már állnak a falak. Hogy mi lesz a falakon belül és az emberek szívében, akik majd lakják ezt a házat, az a lelki vezetőkön és az ide betérő és otthonra találó hívőkön múlik. Reményeink szerint dédunokáink is látni és lakni fogják ezt a házat!”

Minden támogatást örömmel fogad az Újszegedi Egyházközség 11735005-20505002 sz. számlájára.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)