Szent Erzsébet-vetélkedő középiskolásoknak
2006. szeptember 4. hétfő 15:59

Árpád-házi Szent Erzsébet és kora címmel történelmi vetélkedőt hirdet középiskolások részére az Árpád-házi Szent Erzsébet Történelmi Társaság, a sárospataki rk. plébánia, Római Katolikus Egyházi Gyűjtemény és a Magyar Nemzeti Múzeum Rákóczi Múzeuma. A szervezők a versennyel a 800 éve született Árpád-házi Szent Erzsébetre kívánják felhívni a figyelmet.

A vetélkedőn magyarországi és Kárpát-medencei középiskolás diákok vehetnek részt. A történelem iránt érdeklődő tanulók háromfős csapatokban mérhetik össze tudásukat. A versenyen való indulás feltétele egy hat-nyolc oldalas dolgozat elkészítése, amelyben a diákok szűkebb és tágabb környezetük Árpád-házi Szent Erzsébethez és az Árpád-korhoz kapcsolódó történelmi emlékeit, tárgyait, eseményeit, hagyományait dolgozzák fel. A november 19-éig beküldött legjobb munkák készítői vehetnek részt a jövő márciusi középdöntőn. A 12 legjobb csapat részvételével 2007 áprilisában rendezik a vetélkedősorozat döntőjét Sárospatakon.
A szervezők a csapatok jelentkezését a felkészítő tanár és az iskola megjelölésével a következő címre várják:
Magyar Nemzeti Múzeum Rákóczi Múzeuma
3950 Sárospatak, Pf: 71.
edittamas@rakoczimuzeum.axelero.net
További információ: Dr. Tamás Edit 00/36/47/311-083/11-es mellék

Irodalom az Árpád-házi Szent Erzsébet és kora regionális történelmi vetélkedőre:

Golarits István – dr. Prokopp Mária: Árpád-házi Szent Erzsébet. Tertia, 2003.

Sz. Jónás Ilona: Árpád-házi Szent Erzsébet. Ecclesia, Budapest, 1997.

Elfride Kiel: A szeretet nagy szentje Árpádházi Erzsébet. Szent István Társulat, Budapest, 1970.

Magyarország virága. 13. századi források Árpád-házi Szent Erzsébet életéről. Középkori Keresztény Írók 3. (Szerk.: J. Horváth Tamás és Szabó Irén). Budapest, 2001.

Ernst Wies: Árpád-házi Szent Erzsébet. A lázadó szentség. Kairosz, Szentendre, 1998.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)