Misszió a városért
2006. szeptember 22. péntek 13:21

Menjetek, tegyetek tanítványommá minden népet és tanítsátok meg őket mindannak megtartására, amit parancsoltam nektek – bízza meg tanítványait Jézus. Az Ő örömhírét adja tovább az Egyház kétezer év óta. Ennek a missziós parancsnak tett eleget Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek is, amikor a 2007-es budapesti városmisszióra készülve 2005 ádventjében és 2006 nagyböjtjének vasárnapjain a Szent István-bazilikában katekézis formájában a hívek és érdeklődők elé tárta a katolikus hit tanításának lényegét. Az Új Ember Kiadó az ott elhangzott beszédeket most kötetbe foglalva adja az olvasó kezébe.
A főpásztor a Katolikus Egyház Katekizmusának felépítését követve szól a hitvallásról, a keresztény misztériumok, azaz a szentségek megünnepléséről, a keresztény erkölcsről és a tízparancsolatról.
„A katekézis sajátos műfaj… elsősorban közvetít és összképre törekszik. Bemutatja és közli a hit élményének örömét és a hit tartalmának áttekintését. Különösen fontos ez a mai ember számára, aki gyakran szomjazik a vallásos élményre, de ritkán figyel arra, hogy a vallásos hitnek tényszerű tartalma is van: az az igazság, amely valóban szabaddá tesz minket.” – írja előszavában a szerző, aki a kiadványt ajánlja „hívőknek és nem hívőknek, olyanoknak, akik régen tanulták, vagy alkalmuk sem volt tanulni a hittant”, érdeklődőknek és keresőknek egyaránt.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)