A Szombathelyi Egyházmegye sajtóközleménye
2006. november 7. kedd 13:13

Veres András megyéspüspök november 7-én délelőtt sajtótájékoztatót tartott Szombathelyen. A találkozón a püspök bejelentette, hogy ezután minden hónapban tartanak a mostanihoz hasonló sajtótájékoztatót. Az alábbiakban az egyházmegye által kiadott sajtóközleményt közöljük.

Mint közismert, XVI. Benedek pápa 2006. június 20-án Dr. Veres Andrást kinevezte szombathelyi megyéspüspöknek. Az új püspök hivatalát augusztus 5-én vette át.

Immár hagyományosan Szent Márton napját egyházmegyei szinten a szombathelyi Székesegyházban ünnepeljük. Az ünnepségen az egyházmegye papjain és hívő közösségén túl részt vesznek a város és a megye közjogi méltóságai is, valamint Szombathely testvérvárosainak képviseletei. Az ünnepség november 10-én, pénteken este a 17 órai közös imádsággal kezdődik, amelyet lampionos felvonulás követ, s a Szent Márton emlékmű előtt fejeződik be. Másnap 11-én, Szent Márton napján az egyházmegye püspöke a papokkal koncelebrációs szentmisét mutat be a hívők nagyszámú részvételével. Ebben az esztendőben a Magyar Katolikus Rádió is közvetíti az ünnepi szentmisét.

Egyházmegyénk Karitász-szervezete e hónap 16-án ünnepli fennállásának 15. évfordulóját. Ezen alkalomból a Szent Márton templomban 9.30 órakor kezdődő hálaadó ünnepi szentmise után kiállítás nyílik, amely bemutatja a Karitász 15 éves munkáját.

Szintén november 16-án indítjuk el egyházmegyénkben a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia által meghirdetett Szent Erzsébet jubileumi évet. 2007-ben egyházmegyénkben egy másik jubileumi évet is hirdetünk: Brenner János vértanú sorsú pap emlékére.

Mint arról a sajtónak már hírt adtunk, egyházmegyénkben internetes hírlevelet indítottunk, amely minden héten pénteken ad hírt az egyházmegye elmúlt heti eseményeiről és ad híradást egyházmegyénk jövő heti várható rendezvényeiről. E helyen szeretnénk bejelenteni a sajtó jelenlévő képviselőinek, hogy ezután minden hónapban rendezünk a maihoz hasonló sajtótájékoztatót. Ennek pontos időpontjáról mindig jelzéssel fogunk élni a sajtó képviselői felé.