Piros gyertya az adventi koszorún
2006. november 24. péntek 09:44

Az öröm rózsaszín gyertyája helyett a vértanúság piros gyertyáján lobban fel a láng advent harmadik vasárnapján a Szombathelyi Egyházmegyében a Brenner János-emlékévben.

Brenner János meggyilkolása óta a rábakethelyi plébánián és a hozzá tartozó községekben, ahol annak idején papi szolgálatát teljesítette, az adventi koszorún a három lila mellett a Gaudete-vasárnapot jelző rózsaszín gyertya helyén piros gyertya áll. Ez emlékeztet az egykori káplánra, aki advent harmadik vasárnapjára virradóra szenvedett vértanúhalált.

Veres András szombathelyi püspök ez év szeptemberében Brenner János-emlékévet hirdetett, amely 2006 adventjétől 2007 decemberéig tart majd. Ennek jegyében a Szombathelyi Egyházmegye arra buzdítja híveit, s a távolabb élőket is, hogy a rábakethelyi hagyományt átvéve, otthonaikban, templomaikban a piros gyertyás ádventi koszorút készítsenek, és imádkozzanak Brenner János boldoggáavatásért.

Az adventi gyertyagyújtások ez alkalomra írt szövegei megtalálhatók az interneten a www.brennerjanos.hu weboldalon, a letöltés menüpontban, továbbá a Brenner János-emlékévre készült Az Isten-szeretőknek minden a javukra válik című segédkönyvben. A kiadvány nyomtatott formában megrendelhető a következő elérhetőségeken: Püspöki Hivatal, 9700 Szombathely, Berzsenyi tér 3. Pf.: 41. Telefon: 94/312-056 E-mail: szombathely[@]katolikus.hu.

Akik folyamatos tájékoztatást szeretnének a Brenner János-emlékév eseményeiről, feliratkozhat egy ingyenes internetes hírlevélre is. A tervek szerint hetente 1 alkalommal küldenek hírlevelet. A feliratkozáshoz egy üres levél küldendő a következő címre: brennerhirlevel[@]gmail.com. A levél tárgyához a "feliratkozás" szó írandó.