Ülésezett a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia
2006. december 7. csütörtök 15:30

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia december 5-7. között megtartotta rendes téli ülését.
A konferencia megelégedettséggel vette tudomásul, hogy Hiller István oktatási és kulturális miniszter megküldte Juliusz Janusz apostoli nuncius részére a vatikáni-magyar vegyes bizottság állami részről delegált küldöttségének névsorát. A bizottság előre láthatólag januárban találkozik. A szentszéki delegáció, melyet Juliusz Janusz apostoli nuncius vezet, a bizottság első ülésén felveti a 2005-ös évre vonatkozó zárszámadási törvénnyel kapcsolatos nehézségeket, különös tekintettel a kormány által a kiegészítő támogatás kiszámításához használt módszerre.

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia hosszú távon szeretné rendezni a közszolgálati tevékenységet végző szociális, egészségügyi és kulturális intézményeinek állami finanszírozását.
A konferencia tagjai kiértékelték és eredményesnek tartották a nándorfehérvári diadal és az 1956-os forradalom évfordulójára meghirdetett engesztelő imaévet. Az év eseményei megerősítették a konferenciát, hogy helyesen ítélte meg a társadalom szociális és erkölcsi állapotát a 2006. január 1-jén felolvasott körlevélben, és a további engesztelés szükségességét hangsúlyozza. Az év lezárása egyházmegyei szinten történik január folyamán.

A Magyar Katolikus Egyház 2007-es évi kommunikációs programja az emberi élet értékét, az életvédelem fontosságát kívánja tudatosítani a magyar társadalomban.

A püspöki konferencia Olofsson Placid bencés szerzetesnek minden körülmények között tanúságot tevő emberségéért Pro Ecclesia Hungariae díjat adományozott.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)