Elhunyt Pregun István, az MKPK egykori irodaigazgatója
2006. december 13. szerda 14:17

December 13-án elhunyt Pregun István pápai prelátus, a Hajdúdorogi Egyházmegye főhelynöke, a Szent Atanáz Görög Katolikus Hittudományi Főiskola rektora, az MKPK korábbi irodaigazgatója.
Pregun István 1943. július 27-én született Fábiánházán. 1961-ben érettségizett a Pannonhalmi Bencés Gimnáziumban, majd a budapesti Központi Szemináriumban, illetve Hittudományi Akadémián szerzett diplomát.

1967. augusztus 20-án szentelte pappá Dudás Miklós püspök Nyíregyházán.

1989-től 1990-ig Paskai László bíboros megbízásából Korzenszky Richárd bencés szerzetessel az Oktatási Minisztériumban létrehozott Egyházi Főosztályon a Magyar Katolikus Egyház képviselőjeként dolgozott.

A rendszerváltozás után a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Titkárságának irodaigazgatójaként nagy hangsúlyt helyezett a Katolikus Egyház előtt megnyíló lehetőségek felmérésére és kihasználására. Tevékenyen közreműködött a Pázmány Péter Katolikus Egyetem megalapításában, valamint a szerzetesrendek és az egyházi iskolák újraindításában.

1999-ben Nyíregyházára visszatérve haláláig a Hajdúdorogi Egyházmegye főhelynöke, s a Szent Atanáz Görög Katolikus Hittudományi Főiskola főigazgatója. Főiskolai rektori munkája alatt költözött új épületbe a Hittudományi Főiskola, s lett aggregált intézménye a Pápai Keleti Intézetnek.

Életében papi jelmondatának megvalósítására törekedett: „Szeretet az Isten: aki szeretetben él, Istenben él, és Isten őbenne...” (1Jn 4,16)

Temetése december 19-én, 10.30-kor lesz a nyíregyházi görög katolikus templomban.