„Ételmaradékból rózsa”
Gyermekrajzpályázat Szent Erzsébet tiszteletére
2007. február 9. péntek 11:46

Szent Erzsébet mindmáig világító példaképe mindazoknak, akik a szolgáló szeretet boldogító útján követik Krisztust – mondta Árpádházi Szent Erzsébetről II. János Pál. Születésének 800. évfordulója tiszteletére a szlovákiai Óvár Község Önkormányzata, a Szent Erzsébet Római Katolikus Plébánia Hivatal, az óvári Szent Erzsébet Magyar Tanítási Nyelvű Egyházi Alapiskola és a Nagykürtösi Művészeti Alapiskola gyermekrajzpályázatot hirdet „Ételmaradékból rózsa” címmel.
A pályázaton általános iskolás tanulók vehetnek részt Szent Erzsébet életét ábrázoló, a szeretetet és jó cselekedeteket példaképül állító képzőművészeti alkotásokkal. A művek bármilyen eszközzel készülhetnek A4-es méretben. Az alkotások hátlapján fel kell tüntetni a mű címét, az alkotó nevét, életkorát, iskolája címét és felkészítőjének nevét. A pályázaton legtöbb 5 alkotással vehetnek részt a pályázók.
Az alkotások beérkezési határideje 2007. április 30.
Cím: Szent Erzsébet MTNYEA, 991 22 Olováry 132., Szlovákia. A küldeményre írják rá: „Rózsa”.
A beérkezett műveket képzőművészekből álló bizottság értékeli. Eredményhirdetésre 2007. június 1-jén Óvárban kerül sor. A díjazott alkotásokból kiállítás nyílik. A nyertes pályázókat a meghirdetők és támogatóik jutalomban részesítik.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)