Virtuális túra a belvárosi főplébánia-templomban
2007. március 21. szerda 12:55

Egyedülállóan láttatja a budapesti belvárosi templomot a nemrég elkészült virtuális túra. Alapját gömbpanoráma fotók alkotják, amelyek lehetővé teszik a szakrális tér teljes bemutatását. A panorámaképeket egymásba kapcsoló összeállítás végigvezet Budapest legrégibb templomának szakrális és történelmi emlékein.

A Nagyboldogasszonyról elnevezett templom virtuális bejárása egy külső képpel indul, ahonnan áttűnéssel jutunk az épület belsejébe. A négy részre osztott képernyő bal oldalán a templom alaprajza látható. Rajta a három piros pötty a három gömbpanoráma helyét jelzi, melyekre kattintva megváltoztathatjuk pozíciónkat. A három ponton elhelyezett radar forgása közben a szemlélés irányát, nyílásszöge pedig a ráközelítés (shift gomb nyomva tartásával) vagy a távolodás (ctrl gombbal) közben a szemlélés látószögét mutatja.

Az alaprajz alatti fekvő ablakban az éppen aktuális magyarázószöveg jelenik meg, mellette a képernyő harmadik negyedében a súgó nyújt segítséget a program kezeléséhez.

A képernyő negyedik részében, a fő ablakban a zöld nyilak mentén végigjárható a virtuális útvonal. A belső tér megtekintése bármikor megállítható, és interaktív módon lehetőséget nyújt az egyéni tempó, valamint a látószög megválasztására. A virtuális turisták a zöld körökre kattintva közelről is megtekinthetik a templom 12 legfontosabb művészeti alkotását és történelmi emlékeit, így a kegyoltárt, a nemrég felújított szentségtartókat, a török korból megmaradt imafülkét vagy az Istenanyát egyedülállóan áldott állapotban ábrázoló Nürnbergi Madonna-szobrot.

A látványos, három dimenziós virtuális túra megtekinthető a www.cegmegjelenes.hu/bpt oldalon és hamarosan elérhető lesz a belvárosi templom honlapján is. A (műemlék)templomok internetes bemutatására kiválóan alkalmas programról további részletek ismerhetők meg az Arttypo Stúdió honlapján.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)