Karizmák Ünnepe Máriaremetén
2007. május 29. kedd 14:18

Idén 13. alkalommal tartotta meg az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye pünkösdi majálisát Máriaremetén. A Városmisszió jegyében megrendezett Karizmák Ünnepének mottója is a szeptemberi rendezvényhez kapcsolódott: „Reményt és jövőt adok nektek.”

A délelőtt során iskolai és plébániai csoportok adták elő zenés műsoraikat. Eközben a kegytemplom kertjében felállított mintegy 50 sátorban a lelkiségi mozgalmak, közösségek, iskolák és alapítványok mutatták be missziós tevékenységüket, valamint terveiket a szeptemberi Városmisszió idejére.

A majális keretében adta át Erdő Péter bíboros a 60. születésnapját ünneplő Sillye Jenőnek a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia által alapított Pro Ecclesia Hungariae díjat. A testület ezzel a kitüntetéssel ismerte el a zenész több évtizedes, áldozatos szolgálatát, melyet a magyar egyházi zene, az ifjúsági pasztoráció és az országhatárokon is túlnyúló evangelizáció terén fejtett ki.

A díjátadást követően Erdő Péter bíboros előadásában a Szentlélek segítségét kérte az idei Városmisszióhoz. „A misszió kifejezés, a küldetés benne van pünkösd titkában. ’Ahogy engem küldött az Atya, úgy küldelek én is titeket… Vegyétek a Szentlelket.’ A Szentlélek útravaló. Segít bennünket, hogy krisztusi küldetésünket teljesítsük.” – fogalmazott a főpásztor. „Most a Szentlélek akar szólni Budapesthez egyszerre ezer nyelven: az emberi kommunikáció minden módján. A művészet, a zene, az irodalom, a látványosságok és a segítő szeretet tetteinek nyelvén, valamint a tanításban, a liturgiákban, és az utcai evangelizáció formájában is.”

Erdő Péter így folytatta: „A misszióhoz, az élet elfogadásához, vagy akár nemzetünk életének megmentéséhez és továbbadásához a saját erőnk kevés. Ezért ígérte meg Krisztus egyházának a Szentlelket, és ezért van nekünk Nagyasszonyunk és pátrónánk. Bízunk benne, hogy őrködik a város felett, pártfogója minden magyarnak és ennek ezer bajjal küzdő városunknak is. Bízunk benne, hogy – ahogy a fatimai felajánláskor kértük – anyai tekintetét nem veszi le rólunk, és segíteni fogja a Városmissziót is.”

A főpásztor előadását és a közös szentségimádást szentmise követte a kegytemplomban. A Karizmák Ünnepét idén Sillye Jenő jubileumi koncertje zárta.