Templomszentelés Gödöllőn
2007. augusztus 24. péntek 09:45

Szentháromság tiszteletére új templomot szentel Gödöllőn Beer Miklós váci megyéspüspök augusztus 25-én 10 órakor.

A gödöllői Grassalkovitch-kastély kápolnáját 1749-ben szentelték a család és a kastélyban szolgáló katolikusok részére. A kastélytemplom befogadóképessége kb. 450 fő, amit a közösség kinőtt – a vasárnap templomba járók száma átlagosan 1200 fő –, a kastély idegenforgalma pedig szinte lehetetlenné tette a nyugodt közösségi életet.

Az új, három egységből álló épületkomplexum (templom, plébánia, közösségi ház) telkét a város adományozta. A beruházás költségeinek háromötödét a Váci Egyházmegye biztosította, kb. 5 százalékkal járult hozzá a költségvetés, a fennmaradó mintegy 180 millió forintot pedig a hívek adták.
Az épületegyüttes, benne az ezer főt befogadni képes Szentháromság templom, Nagy Tamás Ybl-díjas építész tervezőmunkáját dicséri.

A város másik két plébániája mellett (máriabesnyői és a premontrei) a kastélykápolna miséző helyként tovább működik, ahol a jövőben vasárnaponként egy szentmisét mutatnak be.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)