Esztergom-Budapest a városmisszió jegyében
2007. szeptember 14. péntek 10:06

Az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye lapjának őszi száma, amely a napokban kerül ki a plébániákra, kiemelten foglalkozik a szeptember 16-án kezdődő Budapesti Városmisszióval.

„Nyilvánosan is fel kell mutatnunk Krisztus jó hírének jelét és mindazt a kulturális és emberi gazdagságot, amit a kereszténység Európában ma is hordoz. Ezért hát bátran, de nem agresszívan, a modern hírközlés, a látvány, a művészetek és a zene eszközeit is felhasználva fordultunk Európa nagyvárosainak lakóihoz” – idézi az újság Erdő Péter bíboros meghívó szavait.

„Reményt és jövőt adok nektek” címmel Héray András, fejti ki gondolatait a Városmisszióról, és ismertetőt találhatnak az olvasók a különböző programokról is.

„Budai fiatalok Jézusért” címmel beszélgetést közöl a lap a Jézus életét, tanítását feldolgozó Godspel című zenés darab színrevivőivel, a krisztinavárosi plébánia papjával Kálmán Antal atyával és Réder Kristóffal, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem magyar és kommunikáció szakos hallgatójával.

A városmisszió alkalmából érkezett Magyarországra Kis Szent Teréz ereklyéje, amely előtt több városban is tisztelegtek a hívók. A szent életéről is olvashatnak a főegyházmegye újságjában.

„Továbbra is megtartom primíciás jelmondatomat: A szeretet mindent legyőz (Caritas omnia vincit)” – mondja a vele készült interjúban Cserháti Ferenc, az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye új segédpüspöke, akit Nagyboldogasszony napján szentelt püspökké Erdő Péter bíboros, Ternyák Csaba érsek és Schönberger Jenő püspök.

A nyár elején jelent meg a Szentatya Summorum pontificum kezdetű apostoli levele, amelyről Füzes Ádám ír a lapban.

A főegyházmegye újságjának őszi számában olvashatnak még az egyházmegye elmúlt időszakban történt főbb eseményeiről, Erdő Péter bíboros nemzetközi tevékenységéről, valamint a Nagyszebenben tartott III. Európai Ökumenikus Nagygyűlésről – és egyéb érdekes témákról.

Forrás: Magyar Kurír