A Biblia éve és az Ökumenikus Imahét megnyitása
2008. január 18. péntek 14:11

A katolikus, a református és az evangélikus egyház által meghirdetett Biblia éve az Ökumenikus Imahét nyitó istentiszteletével kezdődik január 20-án 18 órakor Budapesten a Pozsonyi úti református templomban.

Az egyházak és felekezetek képviseletében jelen lesznek:

Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek, az MKPK Állandó Tanácsának tagja, Bölcskei Gusztáv református püspök, a Zsinat lelkészi elnöke, D. Szebik Imre evangélikus ny. püspök, a Magyar Egyhzak Ökumenikus Tanácsa (MEÖT) és a Bibliatársulat elnöke, Varga László református püspökhelyettes, Ittzés János evangélikus elnök-püspök, Gáncs Péter evangélikus püspök, Fabiny Tamás evangélikus püspök, Mészáros Kálmán baptista egyházelnök, a MEÖT alelnöke; Csernák István metodista szuperintendens; Magyar István ortodox esperes, a MEÖT alelnöke, Pajtic Lázár ortodox kerületi esperes, Magyar Marius ortodox esperes, Kalota József ortodox érseki vikárius, Denis Moss anglikán kanonok és Berkesi Gábor református lelkész.

Az Ökumenikus Imahét jelmondata: „szüntelenül imádkozzatok”.

Az imahét további programjairól a Magyar Kuríron olvashatnak.

A nyomtatásban is megjelent imaheti füzet itt letölthető.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)