Olvassuk el két év alatt a Szentírást!
2008. január 22. kedd 10:12

Az isteni kinyilatkoztatásról szóló zsinati konstitúció elsősorban a papokat buzdítja a Szentírás gyakori olvasására és tanulmányozására, de ugyanezt ajánlja minden hívőnek is. A Szentírás minden igehirdetésnek és a vallásos életnek is alapja.

A Szentírásban a Mennyei Atya nagy gyengédséggel jön gyermekei elé, hogy társalogjon velük. Az Isten Szava az Egyház fenntartó ereje, a hívek számára erő a hitben, lelki életük tápláléka, tiszta és magmaradó forrása. Ezért ne múljon el nap, hogy ne olvasnánk valamit a Szentírásból.

A rendszeres, napi olvasásban szeretne segítséget nyújtani a bibliaolvasó kalauz. Ezzel a beosztással alig egy-két fejezetet olvasunk csak naponta, és így két év alatt a Szentírás minden könyve sorra kerül. (A zsoltárokból befejezésképpen olvassunk el mindig néhány verset.) A kalauz figyelembe veszi az egyházi évet, továbbá kapcsolatot keres az Ó- és Újszövetség könyvei között. Nem unalmas és fárasztó, mert a két rész könyvei váltakozva kerülnek sorra, így jobban megértjük az újszövetségi könyveket is.

Szentírás olvasását mindig imádság kísérje, hogy ez valóban beszélgetés legyen Istennel: vele beszélünk, amikor imádkozunk, őt hallgatjuk, amikor a Szentírást olvassuk.

Segítsen bennünket a bibliaolvasó kalauz abban, hogy valóban jobban megismerjük Krisztust és az ő erejét a Szentíráson keresztül, és a kinyilatkoztatás kincsestárából minél többet meríthessünk.

Gyürki László

A bibliaolvasó kalauz megtekinthető a Szent Jeromos Bibliatársulat honlapján.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)